linkedin behance facebook instagram odnoklassniki medium twitter vimeo vk youtube logo-edx
Ana içeriğe dön

CS50x Kodluyoruz Kodluyoruz


CS50x Kodluyoruz, Harvard Üniversitesi Profesörü David J. Malan tarafından verilen efsanevi bilgisayar bilimlerine giriş kursunun Türkçeleştirilmiş versiyonudur.

CS50x Kodluyoruz Hakkında

CS50x (Computer Science 50), Harvard Üniversitesi Profesörü David J. Malan tarafından verilen efsanevi bilgisayar bilimlerine giriş kursu. Her yıl milyonlarca kişi tarafından alınan bu kursu Türkçe’ye çevirsek ve Türkiye’nin her yerinden gençlere ulaştırsak nasıl olur? Üstelik online ve ücretsiz olarak? Üstelik çalışma gruplarında her yaştan gencin beraber öğrenmesini destekleyerek?

Bu hayali kurduk ve bugün buradayız: CS50x 2019'u onlarca gönüllüyle Türkçeleştirdik (Türkçe dublaj yaparak) ve 2020 yazında herkese açıyoruz! Kurs içeriğine buradan bakabilirsiniz. Ders online ve herkese açık, bir seçim süreci bulunmamakta. Yaşınız veya nerede olduğunuz hiç fark etmiyor! Sonunda ise dersi tamamlayanlar CS50x Kodluyoruz sertifikası alacak.

Gereklilikler

İster hiç bilgisayar dersi almamış olun, ister kendinizi ilerletmek isteyin: Bu ders, sağlam bir algoritma temeli isteyen herkes için!

Kursu Veren

Course Staff Image #1

David J. Malan

Harvard Üniversitesi Profesörü

Sıkça Sorulan Sorular

Bu dersi almak için herhangi bir kodlama veya bilgisayar bilimleri temelim olması gerekiyor mu?

Hayır. Bu ders her seviyeden kişi için! Hatta Harvard'da dersi alanların %60'ından fazlası hayatlarında daha önce hiç bilgisayar bilimi kursu almamış kişiler.

Dersin sonunda bir sertifika alacak mıyım?

Dersi başarıyla tamamlayanlar bir CS50x Kodluyoruz sertifikası alacak. Bu sertifikanın Harvard Üniversitesi sertifikası olmadığını belirtelim.

Eğer Harvard Üniversitesi sertifikasını almak isterseniz, bu linkten dersin İngilizcesini tamamlayabilir ve belli bir ücret ödeyerek sertifikayı alabilirsiniz.

Kaydol